Markeder åbnet i Yiwu

Efter de store markeder i yiwu åbnet, mere og mere web berømthed live udsendelse på markedet, nogle butikkejere, butiksassistenter direkte ind i kampen, bliver købmænd ankre, web berømthed live udsendelse "grab" forretning, bliver en varm bølge i yiwu marked.

For at fremme integrationen af ​​online og offline organiserede vores byaktiviteter såsom "e-handel på markedet", "retfærdige varer online", "webkendis live udsendelse varmt forår", "online udstilling" osv. byens e-handel på markedet og udførte nøjagtigt udvalg af produkter, ordrer og onlinesalg. Markedsoperatører oprettede butik i e-handelsplatformen for at udvide onlinemarkedet.

Vores by tiltrækker live-udsendelsesplatform, web-berømtheds-servicebureauer og velkendt web-berømthed til yiwu, til at udføre live-udsendelse med varer, til en velkendt live-udsendelsesplatform, omfanget af web-berømthedsbureauer med sin egen strøm af " web-berømthed ", inden for skat, talentkøb, børneskole til støtte. Mall gruppe vil være 25.000 kvadratmeter af "center", ind på web berømthed live industripark. Under ledelse af politikken ændrer markedsoperatører aktivt måde at operere, "web berømthed" med varer, salg af live-udsendelser mere og mere velstående.

"I den specielle periode med epidemien er det især vigtigt at guide operatørerne til at åbne nye kanaler såsom online live-transmission, fremskynde købernes tilbagevenden og øge markedets tillid." Den ansvarlige for indkøbscentregruppen sagde, at udbruddet tvang virksomhedsejere til at fremskynde transformation, "udenrigshandelseksportmæssige tilbageslag, mange købmænd har øget udvidelsen af ​​hjemmemarkedet. Nogle af dem plejede kun at gøre engros, men nu har de er begyndt at være opmærksomme på denne nye måde at live udsende online. "


Indlægstid: Jul-02-2020